تبلیغات
زنجیر های اندیشه تان را بگسلید تا تن رها گردد - Dimmuborgir

به نام خدا

زنجیر های اندیشه تان را بگسلید تا تن رها گردد
امروز   به وبلاگ  زنجیر های اندیشه تان را بگسلید تا تن رها گردد  خوش آمدید


¿Dimmuborgir
شنبه 4 تیر 1384
Biography Dimmu Borgir
 
 
 
 
 
 
 

 

DIMMU BORGIR یک گروه MELODIC BLACK METAL است که در سال 1993 توسط SHAGRATH ، SILENOEZ ، TJODALV در نروژ تاسیس شد که بعد از مدت کمی BRYNJARD به عنوان بیسیست و AARSTAD برای نواختن کی برد به گروه اضافه شدند .

کلمه DIMMU BORGIR از نام یک ناحیه غیر طبیعی آتشفشانی در شرق در یاچه MYVTAN در ایسلند گرفته شده . DIMMU به معنای تاریک و BORGIR به معنای قلعه و دژ است .   

دیمو برگر گروهی بود که در اوج کار گروههایی مثل CRADLE OF FILTH ، EMPERROR و ...به موفقیت رسید و تبدیل به یکی از معروف ترین گروههای بلک متال شد . ملودی های زیبا ، گیتار سریع ، درام پرخاشگر با همراهی آوازی زخمی و ترسناک موسیقی بود که دیمو بیان می کرد که همگی از گروههای بلک متال و هوی متال دهه هشتاد الهام می گرفتند .

دیمو برگر کارش را با هفت آهنگ در دمویی به نام INN I EVIGHETENS MORK در سال 1994 شروع کرد . اولین آلبوم طولانی دیمو FOR ALL TID نام داشت که در 1995 روانه بازار شد که آلبومی آرام با فضایی بسیار تاریک بود .

ترکیب گروه در این آلبوم به این صورت بود :

SHAGRATH درام و آواز ، SILENOEZ گیتار وآواز، TJODALV گیتار ، TRISTAN بیس و AARSTAD سینتی سایزر و کی برد .

در سال 1996 دیمو برگر آلبوم STORMBLAST را ضبط کرد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و علاقمندان یکی از بهترین آلبومهای تاریخ بلک متال است .

آنها در مدتی کم قدمی بسیار بزرگ برداشتند و دیمو در این البوم تلفیقی از سرعت و ملودی را به زیبایی نشان داد .

ترکیب گروه در این آلبوم نیز به این صورت بود :

SHAGRATH گیتار وآواز ،  SILENOEZ ریتم گیتار و آواز ، TJODALV درامز ، TRISTAN  بیس ، AARSTAD پیانو.

اشعار این آلبوم ابتدا به زبان نروژی نوشته شده بود که قبل از ضبط آن را به انگلیسی تغییر دادند که دلیل آن هم این بود که دیمو می خواست از یک زبان مردمی استفاده کند تا پیامش را به همه شنوندگانش برساند .

بعد از این آلبوم TRISTAN وAARSTAD از گروه جدا شد و NAGASH که یک کی بردر آماتور بود وارد گروه شد .

DEVILS PATH آلبوم بعدی گروه بود که در سال 1996 توسط شرکت مک دونالد پخش شد . این آلبوم از چهار آهنگ تشکیل شده بود که خود آهنگ DEVILS PATH جزو زیباترین آثار گروه تا به حال است .

ترکیب گروه در این آلبوم به این صورت بود :

SHAGRATH گیتار ، کی برد و آواز SILENOEZ گیتار ، TJODALV درامز ، NAGASH بیس

در سال 1997 دیمو آلبوم بعدی را تحت عنوان ENTHRONE DARKNESS TRIUMPHANT وارد ابزار کرد که به جرئت می توان گفت که زیبا ترین اثر گروه تا به حال است و بیش از 150000 نسخه از این آلبوم فقط در نروژ به فروش رفت و بسیاری از هواداران این آلبوم را فراتر از بلک متال می دانند .

ENTHRONE DARKNESS TRIUMPHANT توسط شرکت NUKLEAR BLAST ضبط شد و ترکیب گروه در این آلبوم بدین صورت بود :

SHAGRATH گیتار و آواز ، SILEONEZ گیتار ، TJODALV درامز ، NAGASH بیس و AARSTAD کی برد .

بعد از این آلبوم ASTENNU برای زدن گیتار به جای SHAGRATH وارد گروه شد و SHAGRATH تمام قدرت خود متمرکز در خواندن کرد . ASTENNU اهل استرالیا بود و در آن زمان به نام LORD KAOS فعالیت می کرد و آلبوم می داد . بعد از تور این آلبوم AARSTAD نیز موقتا از گروه جدا شد و به جای او KIMBERLY GOSS کی بردر خانم گروه معروف THERION وارد گروه شد و AGGRESSOR نیز در پی جدایی موقت TJODALV به گروه پیوست .

GOSS هم در مدتی کم و در اجرای کنسرتها همراه دیمو بود و به زودی جدا شد وبه جای او MUSTIS که کی بردری جوان و از دوستا ن SHAGRATH بود وارد گروه شد . او که قبلا سابقه همکاری با هیچ گروهی را نداشت در مدتی کم خودش را بسیار خوب در گروه جا انداخت به طوری که در آلبومهای بعدی بیش از نیمی از بار آهنگ را بر دوش می کشید و آهنگهای دیمو بر اساس کی برد او تنظیم می شد .

در سال 1998 دیمو آلبوم GODLESS SAVAGE GARDEN را پخش کرد که از دو آهنگ جدید ، دو اجرای مجدد و سه آهنگ کاور شده از دیگر گروهها بود. بلافاصله بعد از این آلبوم دیمو آلبوم بعدی را وارد بازار کرد این البوم SPRITUAL BLACK DIMENSI نام داشت که در همان سال کاندیدای جایزه گرمی نروژ شد و شوهای مربوط به این آلبوم بارها از تلوزیون نروژ پخش شد ولی متاسفانه جایزه گرمی در آن سال به گروه KOVENANT و آلبوم NEXUS POLARIS رسید .

این البوم در استودیو ABYSS که صاحب آن PETER TAGTREN ( خواننده وگیتاریست گروهها HYPOCRISSY ، ABYSS و PAIN ) ضبط شد و پخش آن نیز به شرکت NUKLEAR BLAST واگذار شد . فروش این آلبوم رکورد سابق این شرکت را که در اختیار DARK THRONE بود شکست . NAGASH بعد از این البوم گروه را ترک کرد و موقتا VORTEX خواننده گروه BORKNAGAR به گروه برای زدن بیس پیوست .

بعد از این البوم گروه یک آلبوم مشترک با گروه OLD MANS CHILD داد تحت عنوان SONS OF SATAN GATHER FOR ATTACK و در همین زمان ASTENNU که با NAGASH گروه زده بود اولین آلبوم خود را با خوانندگی NAGASH وارد کردند.

در اواسط سال 1999 و در تور نیو جرسی باز هم دیمو برگر دچار گسست دیگری شد . این بار TJODALV درامر گروه تصمیم به ترک کردن گروه گرفت و جانشین او کسی نبود جز NICK BARKER درامر معروف گروه CRADLE OF FILTH که با گروههای BORKNAGAR و OLD MANS CHILD هم همکاری می کرد و به تازگی تور گروه BORKNAGAR را در امریکای شمالی به پایان رسانده بود .

دیمو برگر در مارچ سال 2000 مشغول به تمرین برای آلبوم جدید شد و دوباره به استودیوی ABYSS رفت. در این آلبوم دیمو دچار مشکلات زیادی شد . مشکلات مالی گروه در یک طرف و در طرفی دیگر NICK ساکن انگلستان بود و نمی توانست به طور دایم در نروژ سکونت کند و از طرفی دیگر گروه با استودیو ABYSS به توافق نرسید و همه اینها دست به دست هم داد تا ضبط آلبوم جدید دیمو چند ماه عقب بیافتد .

این بار گروه به همراه GALDER  گیتاریست و خواننده طلایی OLD MANS CHILD به استودیو FREDMAN در سوئد رفت . این شرکت در آن زمان آلبومهای گروههای معروفی مثل INFLAMES و DARK TRANQUALITY را ضبط می کرد .

آلبوم بعدی به عنوان PURITANICAL EUPHORIC MISANTROPIA وارد بازار شد که به طرز شگفت انگیزی زیبا بود . استفاده به موقع از کی برد ، گیتار سریع درام ، دیوانه وار NICK  ، استفاده از پشت صدا ، همکاری ارکست سمفونی گوتنبرگ همه باعث شدند این آلبوم به عنوان آلبومی تاریخی در زندگی هنری دیمو برگر ثبت شود .

آخرین اثر DIMMU BORGIR هم که به تازگی وارد بازار شده DEATH CULT ARMAGEDDON نام دارد .

معرفی اعضای گروه DIMMU BORGIR از ابتدا تا الان :

Shagrath : با نام واقعی stain thorensen از سال 1993 تابحال خواننده گروه است و در گروه گیتار ، درام ، بیس هم زده . او سابقه همکاری با گروههای fimbulwinter ، ragnarock ، nocturnal bleed را دارد .

Silenoez : با نام واقعی sven alte kopperud از سال 1993 تا الان گیتاریست گروه بوده و سابقه همکاری با گروههای kosmos rost ، malefic ، nocturnal bleed را دارد .

Galder : با نام واقعی tomas rune Andersen از سال 2000 تا الان گیتاریست گروه است و سابقه خواندن و نواختن در گروههای old mans child و dodheimsgard را دارد .

Mustis : با نام واقعی oyvind mustafaria از سال 1998 تا الان برای گروه کی برد می زده و سابقه فعالیت در گروه superia را دارد .

Nicholas barker : از سال 1999 تا الان برای گروه درام زده و سابقه فعالیت در گروههای cradle of filth ، borknagar ، old mans child و lock up را دارد .

Vortex : با نام واقعی simen hestnaes از سال 2000 تا الان بیسیست و بک وکال گروه بوده و سابقه همکاری با گروههای arcturus ، borknagar ، souls و lamenrted را دارد .

Archon : با نام واقعی lars haider در سال 2000 برای گروه گیتار زده و سابقه فعالیت در گروههای enslavement ، malificum ، noctuneral را دارد .

Tjodalv : با نام واقعی keneth akesson از سال 1993 تا 1999 در گروه درام زده و سابقه فعالیت در گروههای old mans child و susperia را دارد .

Astennu : با نام واقعی jammie stirson از سال 1997 تا 2000 در گروه گیتار زده و سابقه همکاری با گروههای kovenant ، lord kaos و carpe tenebrum را دارد .

Nagash : با نام واقعی stain arnesen از سال 1997 تا 1999 در گروه گیتار زده و سابقه همکاری با گروههای carpe tenebrum ، kovenant و troll را دارد .

Jens peter : از سال 1996 تا 1997 گیتاریست گروه بوده و سابقه همکاری با گروه خاصی را ندارد .

Brynjard Tristan : از سال 1993 تا 1996 بیسیست گروه بوده و سابقه همکاری با old mans child و mortician را دارد .

Stain aarastad : از سال 1993 تا 1997 برای گروه کی برد و پیانو می زده و سابقه همکاری با گروه enthrall را دارد .

Kimberly goss : female کی بردیست معروفی که سابقه همکاری با گروههای children of bodom ، therion ، ancient و synergy را دارد . او در تور سال 1997 گروه برای گروه کی برد زده .

Aggressor : با نام واقعی carl Michael eide در تور سال 1997 درامر گروه بوده و سابقه همکاری با گروههای ved bunes ende ، Inferno ، satyricon و ulver   را دارد .

Lord aldrahn : در آلبوم for all tid بک وکال گروه بوده و سابقه همکاری با old mans child و zyklon B

 

                                                                

 

                                                      منبع: بلاگ شهریار

 

 

نوشته شده در شنبه 4 تیر 1384 و ساعت 02:06 ق.ظ توسط : بنیامین
ویرایش شده در پنجشنبه 18 اسفند 1384 و ساعت 12:03 ب.ظ